Najlepszy smoczek dla dziecka - jak go wybrać?
Często jest tak, że dopóki dana sytuacja nas nie dotyczy, to nawet się nie zastanawiamy nad różnymi kwestiami, a to oznacza, że nie mamy pojęcia, jak wiele różnych produktów mamy tutaj do wyboru. Jednak sprawa się zmienia, jeśli zaczynamy zaliczać się do grona zainteresowanych i sami musimy zaopatrzyć się w dane produkty. Wówczas może się okazać, że będziemy zaskoczeni tym, jak bardzo różnorodne są smoczki dla dzieci, a to będzie oznaczało, że możemy być zagubieni, gdy będziemy mieli któryś z nich wybrać. Dlatego też, warto popatrzeć jakie smoczki dla dzieci są nam oferowane, czym się one między sobą różnią i na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę podczas ich wybierania. Może się wówczas okazać, że jednak podjęcie ostatecznej decyzji, będzie znacznie łatwiejsze niż mogłoby się pierwotnie wydawać. Dlatego też warto wiedzieć, że smoczki dla dzieci na opakowaniach mają specjalne symbole i opisy, na które powinniśmy zwrócić uwagę.
Czy wiemy na co patrzeć wybierając smoczki dla dzieci?
Przede wszystkim chcąc zaopatrzyć się w artykuły niezbędne małemu dziecku, musimy się udać do specjalistycznego sklepu, w którym takie akcesoria będą nam oferowane. Wówczas będziemy mieli pewność, że znajdziemy tam wszystko co niezbędne, a co więcej, że wszystkie te produkty będą posiadały odpowiednie atesty i certyfikaty. Dlatego też warto wiedzieć, że smoczki dla dzieci oferowane są nam w różnych wielkościach. To oznacza, że musimy zobaczyć czy są one dla wcześniaków, dla noworodka czy dla starszego dziecka. Zazwyczaj na opakowaniu, w widocznym miejscu, mamy podany wiek, dla którego dane smoczki dla dzieci są oferowane. Jest to bardzo istotne, bo ani za mały, ani zbyt duży smoczek, nie będą w odpowiedni sposób spełniały swojego zadania.
Dodatkowo jeszcze powinniśmy mieć świadomość, że smoczki dla dzieci są oferowane w różnych rodzajach. Możemy wybrać anatomiczny, który będzie spłaszczony przy języku, dzięki czemu będziemy mieli szansę uchronić nasze dziecko przed wadą zgryzu. Możemy wybrać dynamiczny, który nie zaburza rytmu ssania piersi, jak i okrągły, dedykowany dzieciom karmionym butelką.
Co musimy wiedzieć wybierając smoczki dla dzieci?
Jeszcze inną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, w momencie gdy wybieramy smoczki dla dzieci, jest ta, z czego jest on wykonany. Z jednej strony możemy wybierać takie, które będą wykonane z lateksu. Jednak tutaj musimy mieć świadomość, że jest on miękki, a to oznacza, że łatwo może ulec przegryzieniu.
Z drugiej strony mogą nam być oferowane też smoczki dla dzieci silikonowe, które są twardsze, bardziej wytrzymałe, z mniejszym prawdopodobieństwem wywołania alergii, ale również mniej odwzorowujący kształt i zachowanie sutka, co może wpływać na późniejszy zgryz u dziecka. Dodatkowo jeszcze powinniśmy patrzeć jak wykonane są dane smoczki dla dzieci. Czy posiadają one odpowiednie wcięcie pod nosek, tak abyśmy mieli pewność, że nasze dziecko, podczas korzystania z takiego smoczka, będzie mogło swobodnie oddychać. Warto wiedzieć, że oferowane są nam różne smoczki dla dzieci, a więc im więcej różnych parametrów porównamy, tym większa będzie szansa, że uda nam się wybrać taki model, który idealnie będzie odpowiadał naszemu maleństwu. Kiedy już będziemy wiedzieli, jaki ma mieć rozmiar, z jakiego materiału ma być wykonany i jaki ma mieć kształt, będziemy mogli również zdecydować o tym, jakiego ma być koloru i czy ma posiadać jakieś nadruki czy może ma być gładki. Co więcej, musimy pamiętać o tym, że takie smoczki dla dzieci nie tylko są wkładane do dziecięcej buzi, ale niejednokrotnie też kładzie się je na stole, wrzuca do torby, a to oznacza, że mogą na nich osiadać różne bakterie, które będą groźne dla naszego dziecka.
Dlatego też musimy mieć świadomość, że warto zainwestować w specjalne pudełko, w którym będziemy przechowywali smoczek, gdy nasze dziecko nie będzie go używało. Co więcej, warto też wiedzieć, jak należy czyścić takie smoczki dla dzieci, tak aby mieć pewność, że nie wpłyniemy na jego trwałość, a jednocześnie nie będziemy zagrażać zdrowiu naszego dziecka.